Park Erawan

 Skomentuj

Dzisiaj co nieco o Parku Narodowym Erawan. Miejsce magiczne. Jedno z najczęściej odwiedzanych przez Tajów miejsc “piknikowych”. Park słynie z wodospadu (grupy wodospadów w sumie) ciągnących się malowniczymi kaskadami w dżungli. Wejście niestety turystów zagranicznych troszkę kosztuje (Tajowie jak zwykle płacą 10 razy mniej!) – 200 THB/os.

Ogólnie

Jeśli jechać do Erawan to tylko poza weekendem (poniedziałek – czwartek). Inaczej zostaniemy zdeptani przez rzeszę wczasowiczów i wycieczkowiczów. Polecam też nocleg w Parku. Większość wycieczek przyjeżdża busem z Bangkoku ok 11 – pośpiesznie zwiedza i ok 15 wyjeżdża. Potem może się okazać, że cały park jest tylko dla nas i strażników.

Podstawowe informacje praktyczne znajdziemy na stronie Parki Narodowe Tajlandii. Strona zawiera podstawowe informacje o cenach za wejście, dojeździe i udogodnieniach itp o WSZYSTKICH parkach narodowych Tajlandii! Bardzo przydatne!.

Z naszej strony polecamy też  swojskie INFORMACJE OGÓLNE o Tajlandii oraz wpisy umieszczane na bieżąco: Park Narodowy Erawan.

Transport

Do Parku Erawan możemy dojechać busem wycieczkowym z Bangkoku. Najczęściej jednak wybieraną opcją (tańszą i ciekawszą) jest zatrzymanie się w Kanchanaburi a potem dojazd lokalnym autobusem (nr 8170 koszt: 50 THB/os) odjeżdżającym z przystanku w centrum miasta mniej więcej co godzinę (ale warto się dowiedzieć – rozkład bywa zmienny). Miejsce odjazdu autobusów w tamten rejon jest dobrze oznaczone nazwą pisaną alfabetem łacińskim.

Gdzie spać

W parku dostępne jest pole namiotowe. Jest to dobra forma noclegu 🙂 Wynajęcie pokoju jest już zdecydowanie droższe. Posiadając swój namiot płacimy 30THB/os za dzień. Można też wynająć namiot w parku (jak i materace, koce itp…).
Pole namiotowe posiada też takie udogodnienia jak łazienki z prysznicami (czy to potrzebne w tym parku?? – codzienna kąpiel w wodospadzie wystarczy.

Gdzie zjeść

Przy wejściu do Parku jest kilka boksów z podstawowym menu tajskim. Czynne są od rana do ok. godz 17. Ceny nieznacznie wyższe od tych w miastach (śniadanie dla dwóch osób 130 THB). Można też kupić przekąski, chipsy, bananki, colę i inne podstawowe artykuły spożywcze :).

Atrakcje

Główną atrakcją parku jest wspomniany kaskadowy wodospad (wodospady?). Jest kilka wytyczonych szlaków. Nie jest to na pewno trekking ale przyjemny spacer pod górę. Ale… widoki są przecudne no i w każdym z wodospadów można się kąpać! Idealne miejsce na chillout, kąpiele, czytanie książek, rozmowy i robienie zdjęć. Po naładowaniu akumulatorów można ruszać dalej. Im wyższy stopień wodospadu tym mniej osób (poza ostatnim). Przed wejściem na ostatni stopień jest rozwidlenie szlaku idąc w lewo trafimy na część rzadziej odwiedzaną i spokojniejszą.

Jak ruszyć w dalszą podróż?

Wyboru nie ma: albo wracamy z wycieczką albo wybieramy podróż autobusem do Kanchanburi i stamtąd, gdzie dusza zapragnie. Autobus odjeżdża kilka razy dziennie i kosztuje 50 THB/os.

Uwagi i pytania kierujcie na maila sebas(malpa)aol.pl


Pozdrawiam,
Seba

Zostaw komentarz