Bangkok

 Skomentuj

Witam

Dzisiaj na tapecie Bangkok – wielkie miasto wielkich możliwości!. Polecam też nasze INFORMACJE OGÓLNE o Tajlandii oraz wpisy umieszczane na gorąco z Bangkoku: Bangkok cz.1 i Bangkok cz.2.

 

Transport z lotniska

W okolice Khao San Road dojechać można Ekspresowym autobusem za 150 THB/os. – jedzie się ok godziny. Gdy jedziemy w cztery osoby możemy pokusić się o taksówkę – koszt podobny po przeliczeniu na osobę lub troszkę taniej.

Gdzie spać?

Odradzamy znane, gwarne i głośne Khao San Road. Za to w okolicy jest mniej gwarne (ale jednak ciągle turystyczne) okolice Phra-A-Thit Road. Równie dobrą opcją są noclegi w dzielnicy chińskiej. My wybraliśmy to pierwsze rozwiązanie – ze względu na łatwość dojazdu i dobre połączenie ze wszystkimi atrakcjami (czy to promem cz autobusem).

Dojechać tu można z lotniska autobusem ekspresowym (jeden przystanek przed Khao) lub dojść z Khao San. Blisko też jest przystań promowa Phra-A-Thit.

Ceny w Bangkoku są wyższe niż w innych miastach Tajlandii. My spaliśmy w paru hostelach. Wybieraliśmy najtańsze opcje ale czyste 🙂 przyjemne z łazienką na korytarzu. Polecamy:

Peachy Guest House – przy Phra-A-Thit Road. Dwójka 200 THB. Pokoiki małe ale z klimatyzacją z oknem na wewnętrzne podwórko (więc wieczorem cisza i spokój). Znośne łazienki. Polecamy najbardziej: w stosunku jakość/cena jest chyba najlepszy!

New Siam Guest House I (link) – ok 320 THB za noc – mapka w linku. Dobra opcja jeśli się rezerwuje internetowo – bezpieczna zapłata kartą przez ich stronę. Pokoje czyste, czyste łazienki. Tanio można kupić używane książki (zapłaciliśmy ok 35 THB za polski przewodnik po Azji!). Na parterze przyjemna knajpka.

Gdzie zjeść?

Smażone rzeczy ze straganów z jedzeniem nie gryzą! Zdrowo, tanio i smacznie. Są niemal wszędzie 🙂 Dobra jest knajpka przy wielkiej huśtawce.

Co zobaczyć?

Nie da się prześcignąć przewodnika. Pierwsze co to informację turystyczną a potem to już jak leci! Na spokojne zwiedzenie tego miasta nie starczą i dwa tygodnie! Oto kilka punktów obowiązkowych:

* Pałac Królewski  Wat Phra Kaeo – punkt obowiązkowy. Najlepiej wybrać się na otwarcie (pon – pt od 8:30). Mimo lekkiego tłoku lepiej wtedy niż później!
* Wielki bazar – warto zobaczyć, ale często produkty lepiej i taniej kupić na Khao San Road. Oczywiście targowanie obowiązkowe.
* Kompleks Vimanmek – piękny zespół budynków z główną siedzibą króla z początku XX wieku. w całości wykonana z drewna tekowego. Klimat nie do podrobienia.
* Chińska i Indyjska dzielnica – dla klimatu, dla potraw, dla targu kwiatowego! Jak wyżej: klimat nie do podrobienia w całej Tajlandii! (podobne tygle kulturowe dopiero w Malezji)
* MBK – znany dom towarowy. Dużo tańszej elektroniki oraz mydło i powidło. Warto zwrócić uwagę na kino znajdujące się na ostatnim piętrze – polecamy tajskie filmy kostiumowe (zwykle z angielskimi napisami). Specyficzne i wiele mówiące o kulturze Tajlandii. Przed seansem hymn – wtedy trzeba z szacunkiem wstać i wysłuchać.

Jak ruszyć dalej w podróż?

Bangkok jest bardzo dobrze skomunikowany z całym krajem. Polecamy kolej i pociągi. Agencje turystyczne doliczają sobie duże marże. Czasem warto jednak znaleźć dobrą ofertę i darować sobie jazdę z tobołami na dworzec – agencje załatwiają transport spod hostelu.

 

Uwagi i pytania kierujcie na maila sebas(malpa)aol.pl

Pozdrawiam,
Seba

Zostaw komentarz