Phnom Penh

 Skomentuj

Polecamy nasze INFORMACJE OGÓLNE o Kambodży i nasze wrażenia na gorąco opisane na blogu: Phnom Penh.

Ogólnie

Phnom Penh – stolica czyli raczej wypada odwiedzić. Miasto jest bardzo duże i miejscami trochę straszne ze swoim nieokiełznanym ruchem drogowym ale naprawdę warto tu przyjechać. Polecamy spacery po wypięknionym nabrzeżu Mekongu, obejrzenie przynajmniej od zewnątrz zabytków pałacowych i zdecydowanie pełne zwiedzanie miejsc strasznych czyli Muzeum Ludobójstwa i Pól Śmierci.

Pałac Królewski w Phnom Penh

Gdzie spać i zjeść?

Polecamy nocleg: Hello GuestHosue – znajduje się blisko agencji turystycznej (czyli prywatnego przewoźnika) Capitol Tour, trochę dalej od zabytków. Za pokój z tv, ciepłym prysznicem, ręcznikami i  tv (znów HBO) płaciliśmy znów 5$. W okolicy kilka podobnej klasy hosteli, różne restauracje i supermarkety.

Z ciekawostek kulinarnych: w centrum Phnom Penh (przy Pl. Zwycięstwa) odkryliśmy stoisko z pączkami – normalne nasze, polskie pączki tylko, że z zielonym lukrem….pyszne!

Co warto?

Do zobaczenia jest sporo – oprócz muzeów mniej lub bardziej ładnych jest pięknie zagospodarowany deptak nad rzeką (rano odbywają się tu ogólnodostępne zajęcia z aerobiku) i Plac Zwycięstwa.

Oprócz muzeów historii dawnej w Phnom Penh znajdziemy też świadectwa historii współczesnej: Muzeum Ludobójstwa i Pola Śmierci. Nie są to przyjemne miejsca (nie zawsze historia jest przyjemna) i dla ludzi o słabszych nerwach ich odwiedzenie może być doświadczeniem naprawdę ciężkim. Mimo wszystko polecamy – warto chyba poznawać całą historię kraju, który się odwiedza a nie tylko te ładniejsze kawałki.

Wystawa w Muzeum Ludobójstwa

Jeśli macie jakieś pytania piszcie na sebas(malpa)aol.pl.

Pozdrawiam,
Kasia

Zostaw komentarz