Mexico City

 Skomentuj

Mexico City – stolica kraju, miasto o bardo złej sławie, naszym zdaniem przepiękne i zdecydowanie warte zwiedzenia!

Przeczytajcie też  nasze INFORMACJE OGÓLNE  o Meksyku oraz wpisy umieszczane na bieżąco: Oaxaca i miasto Meksyk.

Mexico City

Ogólnie

Przystanek w mieście Meksyk zaplanowaliśmy już na początku naszej podróży – z tej prostej przyczyny, że mieliśmy stamtąd samolot do Polski. Jechaliśmy tam z niemałymi obawami (z ostrzeżeniami w przewodniku jest tak jak z ulotkami leków – niby dobrze wiedzieć, co Ci grozi ale czy zawsze…). Jednak miasto nas zachwyciło! Piękne, majestatyczne, pełne przestrzeni, pięknych budowli, świetnie zorganizowane! Sami mieszkańcy tego miasta nie podzielali naszych zachwytów 🙂 Zdecydowanie warto tu przyjechać, by pozwiedzać (a jest co!), pooglądać i wyrobić sobie własną opinię!

Jako, że był to nasz ostatni przystanek przed powrotem, głowy mieliśmy zajęte prezentami i pogodą w Polsce. Zarzuciliśmy więc pisanie notatek praktycznych 🙁 Zatem poniżej przedstawiamy bardziej nasze wspomnienia i zachwyty niż garść faktów.

Transport

Do Mexico City można dojechać z każdego miejsca w kraju.  Są tu aż 4 dworce autobusowe, zgodnie z kierunkami, w których odjeżdżają / przyjeżdżają autobusy. Dworce są dobrze połączone z centrum miasta, duże i dobrze oznaczone. Nie_bardzo_daleko od centrum miasta znajduje się też lotnisko międzynarodowe, jedno z największych w tej części świata – można do niego łatwo dojechać metrem.

Miasto jest bardzo rozległe ale komunikacja miejska jest bardzo dobrze zorganizowana! Nas oczywiście zachwyciło metro – jest kilka linii, bardzo dobrze oznaczonych. Jedyną wadą (no, może czasem przygodą) jest poziom jego zatłoczenia na pewnych trasach w pewnych godzinach – mieliśmy okazję się przekonać, co to znaczy PRAWDZIWY ścisk! Poza metrem jeżdżą oczywiście autobusy – też dobrze oznaczone (przynajmniej ten, którym jechaliśmy 🙂 ).  Są także rowery miejskie i ścieżki rowerowe – nie wiemy, jak można je wypożyczyć ale pewnie nie jest to bardzo trudne!

Rowery miejsce w Meksyku

Gdzie spać i zjeść

W mieście Meksyk spaliśmy u znajomej z Couchsurfingu – dzięki Dasza!!!! – więc w kwestiach noclegowych nie mamy rozeznania i radą służyć nie możemy!
W kwestiach żywieniowych też popisać się nie możemy, gdyż nie zapisaliśmy ani jednej nazwy 🙁
Na dworcach i w okolicach stacji metra można kupić bardzo dobre i niezbyt drogie kanapki!

 

Atrakcje

Atrakcji jest w mieście Meksyk, że nawet nie będę próbowała ich tu wypisywać wszystkich. Napiszę tylko o tych sprawdzonych przez nas osobiście:

  • spacery po mieście – zdecydowanie bardzo polecamy całe rozległe centrum! Jest pięknie! Katedra Metropolitana, Palacio Nacional ze słynnymi muraliami Diego Riviery. Nic, tylko wziąć wygodne buty, łazić i nie przejmować siętymi tysiącami innych turystów
  • Muzeum Etnograficzne – nie tylko dla fanatyków etnografii, jest tak rozległe, że spokojnie można w nim spędzić kilka godzin, piękne zbiory, świetnie przedstawione!
  • Sanktuarium w Gwadelupe – to raczej tylko dla bardzo chętnych, nam się nie podobało, Licheń to przy tym pikuś
  • Muzeum Fridy Khalo – podobno warte zobaczenia, my odbiliśmy się od kolejki i zrezygnowaliśmy. Nasza rada: bądźcie wcześnie! Sama dzielnica Coyoacan jest bardzo malownicza!mexico_4

Mexico City na mapie:

Pokaż Meksyk na większej mapie

Uwagi i pytania kierujcie na maila sebas(malpa)aol.pl

Pozdrawiam,
Kasia

Zostaw komentarz