Mahahual

 Skomentuj

Mahahual – to nie_do_końca zaplanowany przystanek w naszej podróży. Chcieliśmy się dostać do małej, cichej, nadmorskiej wioski jak najbliżej rafy koralowej. Wylądowaliśmy w Mahahual, które jest średnio małe i średnio ciche a z pewnością jest bardzo turystyczne. Ale spodobało nam się bardzo, spędziliśmy tu kilka dni i możemy śmiało polecać!

Polecamy też  nasze INFORMACJE OGÓLNE  o Meksyku (gdzie też znajdziecie linki do innych ciekawych miejsc w Meksyku) oraz wpisy umieszczane na bieżąco z podróży: Chill Out nad morzem.

Mahahual

Transport

Mahahual leży około 50km od drogi ekspresowej nr 308 (Chetumal – Cancun) i dojeżdżają tu autobusy (minibusy) z dużych miejscowości położonymi przy tej drodze.  Dworzec autobusowy a właściwie przystanek (nie ma tu kasy) znajduje się w części hotelowej miasteczka, przy boisku.  Autobusów jest kilka dziennie dlatego lepiej się upewnić zawczasu o godzinie odjazdu.

My dostaliśmy się tu z Chetumal (20zł/os) autobusem. a wyjechaliśmy do Bacalar (17zł /os).

Gdzie spać

Hoteli, domków kempingowym i miejsc namiotowych jest sporo! Różna jakość, różna cena choć dla najbardziej oszczędnych znajdą się też miejsca całkiem bezpłatne za to bez łazienki 🙂 My zdecydowanie polecamy Las Cabanas del Doctor – czyste łazienki, jest, gdzie posiedzieć i zrobić sobie kanapki, małe molo, wymiana książek gratis! Rozbiliśmy namiot na plaży na przeciwko domków i przez większość czasu mieliśmy cały teren (niezbyt duży) dla siebie łącznie z pomostem i drewnianymi leżakami!

 Nocleg na plaży - Mahahual

 

Gdzie zjeść

Restauracji i barów jest chyba jeszcze więcej niż hoteli 🙂 Zazwyczaj należy ich szukać zaraz przy głównej drodze w części turystycznej miasteczka.

Bardzo polecamy bar Loncheria – znajduje się przy boisku (po przekątnej do przystanku autobusowego) – jest to miejsce bardzo lokalne, dzieciaki grają tu na automatach, można tu zjeść pyszną quesadille i taco a nawet popcorn 🙂

W porze śniadaniowej przy odrobinie szczęścia można spotkać panie kanapkowo-przekąskowe (głównie przy głównej drodze, w okolicy budujących się hoteli) – kanapki dobre i w cenach standardowych (5zł / kanapka z kurczakiem).

Dla superoszczędnych  “self-catering” możliwy! Sklepów i sklepików ze wszystkim jest kilka, choć zdecydowanie doradzamy spacer do części nieturystycznej miasteczka (trzeba się cofnąć z plaży w stronę drogi ekspresowej) – ceny niższe, wybór większy!


Atrakcje

Mahahual to plażówkowo i jest to główna zaleta tego miejsca 🙂 To właściwe miejsce dla tych, którzy lubią piękne plaże, nurkowanie, snorkowanie i popijanie trunków z palemką!

1) piękna plaża – piasek prawie tak samo biały jak w okolicach Tulum, palemki – po prostu rajsko! Woda niestety nie jest zbyt zachęcająca do kąpieli – płytko i mulaście-roślinniaście.
2) nurkowanie / snorkowanie – rafa znajduje się kilkaset metrów od brzegu więc wystarczy odpłynąć (ciałem lub łódką) naprawdę niedaleko od brzegu i już można oglądać kolorowe rybki, jeżowce, żółwie, koralowce itp. Dalej i głębiej znajdują się podobno świetne miejsca do nurkowania – można nawet podejrzeć zatopione statki! Wypożyczenie łódki / kajaku nie stanowi najmniejszego problemu – można to zrobić w większości hoteli i barów. Bardzo polecamy!!!

Bar w Mahahual

Mahahual na mapie:


Pokaż Meksyk na większej mapie

 

Uwagi i pytania kierujcie na maila sebas(malpa)aol.pl

Pozdrawiam,
Kasia

Zostaw komentarz