Quarzazate

 Skomentuj

Quarzazate – bardzo ważny punkt w skrzyżowaniu szlaków. Widać to już od chwili wjazdu do miasta. Jest to jedna z wizytówek Maroka! Na pewno warto się tu zatrzymać choć na jeden dzień!

Kasba

Ogólnie

Quarzazate na pewno nie można nazwać małym, zapyziałym, prowincjonalnym miasteczkiem. Obecnie jest to jeden z głównych punktów turystycznych w tej części kraju, a co za tym idzie przygotowaną na obecność turystów wizytówką. I jak zawsze im dalej od centrum tym mniej sklepów z pamiątkami, restauracji…

Transport do i po mieście

Quarzazate jest świetnie skomunikowane – leży na przecięciu kilku ważnych szlaków z Marakeszem (autostrada), z Agadirem (droga ekspresowa na warunki marokańskie), z Doliną Draa na południu i El Rachidią na wschodzie. Postój taksówek colective znajduje się przed wejściem na dworzec autobusowy (kilka kilometrów od centrum).

Transport po samym miasteczku raczej pieszy choć trzeba się przygotować na dłuższe spacery. Miasto jest jak najbardziej do przejścia na nogach ale dworzec jest oddalony od centrum o kilka kilometrów, podobnie jak Kasba choć niestety w inną stronę.

My przyjechaliśmy taksówką colective z Taliuoine z przesiadką w Tazenakht ( 24zł / 1os.), a wyjechaliśmy autobusem do Tinerhir (18zł / 1os.).

Gdzie spać i zjeść?

Noclegi w różnej cenie i jakości można znaleźć w centrum i przy dworcu. My zdecydowaliśmy się na tani ale fajny hotel zaraz przy dworcu (32zł / “dwójka” bez łazienki – po targach). W sprawie noclegów bliżej centrum odsyłam do przewodnika Lonely Planet.

Mnogość kawiarni, kafejek, restauracji w centrum – ale ceny dość wysokie! W okolicy dworca można kupić kanapkę z omletem i frytkami za około 5zł. Zazwyczaj przy hotelach znajdują się też restauracje.

Muzycy

Atrakcje

Kasba – pod szyldem UNESCO, widać go w wielu filmach (nie tylko o Maroku :)). Można zwiedzać (8zł / 1os.) i warto, żeby zobaczyć, jak taki zamek wygląda (dużo komnat i wąskich schodków). Ale nie ma się co nastawiać na jakieś wystawy – w środku zamek jest pusty. Można wykupić zwiedzanie z przewodnikiem.

Medyna – zamieszkała, poplątana i gwarna, gdzie nie gdzie sklepik dla turystów – zawsze warto zobaczyć!

Wytwórnia filmowa – pod miastem, organizowane są tam wycieczki – nie byliśmy więc nie powiemy jak jest.

Kasba za dnia

Nasz przewodnik po kraju: MAROKO.

Quarzazate na mapie


Pokaż Maroko – 2012 na większej mapie

Uwagi i pytania kierujcie na maila: sebas(malpa)aol.pl lub komentujcie stronę.

Pozdrawiam,
Kasia

Zostaw komentarz